Paweł GiłkaFotografia Miesiąca
 
Bytów 2008
poniedziałek, 19 maj 2008
Mistrzostwa Województwa Pomorskiego - Bytów 2008 /galeria/
Artykuł ukazał się w czerwcowym wydaniu SDW
bytow2008.jpg
    
     W dniu 20 kwietnia, w Bytowie, odbyły się kolejne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Kulturystyce. Pomimo niewielkiej frekwencji zawodników poziom sportowy był stosunkowo wysoki. Zawody rozegrane zostały w kategorii open juniorów, w kategorii seniorów do 80kg i powyżej 80kg oraz w kategorii open mężczyzn. W kategorii powyżej 80kg oraz open mężczyzn jednogłośnie zwyciężył Bartosz Guran, który musiał stoczyć walkę z rywalami prezentującymi również bardzo dobre przygotowanie. Olbrzymi podziw publiczności wywołał Marcin Łopucki posiadający wyjątkowe gęste umięśnienie. Marcin zdradził mi jeszcze przed wyjściem na scenę, że formę szykuje na kolejne imprezy, gdzie przewiduje wystartować w kulturystyce klasycznej bądź w fitness gimnastycznym. Kolejnym mocnym zawodnikiem w kategorii powyżej 80kg był debiutujący w tym roku zawodnik z Gdańska – Bartłomiej Jankowski.
     Kategorię open juniorów oraz kategorię do 80kg jednogłośnie zwyciężył Adrian Mikietyński natomiast w kategorii open mężczyzn uplasował się na trzecim miejscu.
     Imprezę uświetnił swoim pokazem kulturystycznym Leszek Stoltman, prezentując górną część ciała. Zademonstrował wyjątkowo dobre proporcje, które z pewnością pozwolą mu wygrywać w kolejnych zawodach kulturystycznych w konkurencji niepełnosprawnych.
     Impreza została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, pod kierownictwem dyrektora Andrzeja Dolecińskiego, oraz Ośrodek Ćwiczeń Siłowych "ATLETA" i Urząd Miejski - Wydział Edukacji i Promocji.

Zobacz też wyniki:
Komunikat Końcowy


Opracował: Paweł Giłka
Foto: Paweł Giłka
Vitaminshop

SDW

SIŁOWNIE

SKLA

Andrzej Majchrzyk 1979776 razy