Paweł GiłkaFotografia Miesiąca
 
Słupsk 2008
piątek, 18 kwiecień 2008
XXII Ogólnopolskie Zawody Kulturystyczne /galeria/
Artykuł ukazał się w czerwcowym wydaniu SDW
Slupsk2008.jpg

     Ogólnopolskie Zawody Kulturystyczne w Słupsku są wyjątkowo prestiżową imprezą pozwalającą na wstępna ocenę zawodników, którzy będą startowali w Mistrzostwach Polski. Tegoroczne zawody kulturystyczne w Słupsku, które odbyły się trzynastego kwietnia zwyciężył w kategorii open Paweł Jabłoński. Jabłoński wyraźnie poprawił umięśnienie od ubiegłego roku. Nie prezentował jeszcze w pełni odtłuszczonej sylwetki, jednak "zapas" ten prawdopodobnie celowo zachował z myślą o wystartowaniu w kolejnych zbliżających się imprezach kulturystycznych. Drugie miejsce w open objął Paweł Kacprzyński - ubiegłoroczny debiutant, jednocześnie wice mistrz Polski, zawodnik o wyjątkowo dobrych proporcjach umięśnienia. Trzecie miejsce przypadło Grzegorzowi Futro, startującemu w barwach klubu Atlas - Stara Miłosna.

     Wśród kobiet mieliśmy okazję podziwiać tylko jedną zawodniczkę – Katarzynę Woś z kubu Herkules – Warszawa, wicemistrzynię świata juniorów z 2003. Pomimo braku konkurentek, znacząco urozmaiciła imprezę, prezentując już dosyć dobre przygotowanie poparte proporcjonalnie rozwiniętym umięśnieniem. Poziom odtłuszczenia podobnie jak u innych zawodników świadczył o dobrze opracowanej strategii startów w kolejnych imprezach kulturystycznych.

     W kulturystyce juniorów w kategorii wagowej do 75kg jednogłośnym werdyktem sędziów zwyciężył Mateusz Janiszewski, który bez problemu prowadzenie objął w kulturystyce seniorów w tej samej kategorii wagowej. Podobna sytuacja miała miejsce w kategorii juniorów powyżej 75kg, którą zwyciężył Grzegorz Futro, jednocześnie obejmując prowadzenie w kategorii seniorów do 80kg. W kategorii open juniorów zwycięstwo przypadło Mateuszowi Janiszewskiemu.

     Kulturystyka klasyczna zdominowana została przez Michała Krajewskiego z klubu SPS - Tomaszów Mazowiecki, który zaprezentował odtłuszczoną sylwetkę wraz z umięśnieniem o dobrej separacji oraz definicji. O kolejne miejsca w tej kategorii rozegrała się walka miedzy zawodnikami z jednego klubu – Stowarzyszenie Ziemi Puckiej / Sandow Legionowo.

Zobacz też wyniki:
Komunikat Końcowy

Opracował: Paweł Giłka
Foto: Paweł Giłka
SKLA

SIŁOWNIE

Vitaminshop

Andrzej Majchrzyk

SDW 1990117 razy