Paweł GiłkaFotografia Miesiąca
 
Mińsk Mazowiecki 2004
czwartek, 17 marzec 2005
Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness    /galeria/

Image

     W dniach 25-26 września 2004r odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów i weteranów w kulturystyce i fitness. Do startu przystąpiło łącznie 8 zawodniczek oraz 25 zawodników. Najlepszą w kategorii fitness gimnastycznym okazała się Anna Kwaśniewska - podopieczna Joanny Zapolskiej, startująca w barwach klubu Maniac Gym Białystok.

Znacznie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się kategoria fitness sylwetkowego, ponieważ do startu przystąpiły tylko 2 zawodniczki. Podobnie w kulturystyce wystartowała jedynie Iwona Wiatr z Łodzi.
Znacznie większą frekwencję można było zaobserwować w kulturystyce mężczyzn. Wystartowało 9 juniorów oraz 16 weteranów. Pierwsze miejsce w kategorii juniorów młodszych wywalczył Michał Woch, który zasłużył na jednogłośne zwycięstwo dzięki dobremu przygotowaniu oraz doskonałej choreografii pokazu indywidualnego. W kategorii juniorów wszechwag niewielką różnica punktów zwyciężył Kamil Wilk obejmując prowadzenie nad wyraźnie zawiedzionym Dominikiem Hałasem. Mają uwagę przykuła dobrze wypracowana rzeźba Macieja Brani, który uplasował się dopiero na trzecim miejscu.

W kategorii weteranów młodszych do 80kg najlepszym okazał się Józef Nowakowski. Wśród weteranów młodszych powyżej 80kg na pierwszym miejscu uplasował się Andrzej Brzeziński, który również wygrał kategorię open. Duże zainteresowanie wzbudził także były trójboista Wiesław Kruk (II miejsce w swojej kategorii), który dosłownie pęczniał na scenie podczas pozowania. W kategorii open Kruk stanął ku mojemu zdziwieniu dopiero na trzecim miejscu przegrywając jednym punktem z doskonale przygotowanym Waldemarem Nolem.

Największym, najstarszym oraz najlepszym weteranem starszym wszechwag okazał się Waldemar Nol. Kolejne miejsca na podium zajęli Krzysztof Gajewski oraz Grzegorz Zieliński z Gdańska reprezentujący swój klub "Portowiec".

Tabela wyników

Opracował: Paweł Giłka
SKLA

SIŁOWNIE

Vitaminshop

Andrzej Majchrzyk

SDW 1990078 razy