Paweł GiłkaFotografia Miesiąca
 
Weekend Sportowy
środa, 30 lipiec 2008
Obszerna relacja z weekendu sportowego w Sopocie /galeria/
Artykuł ukazał się we wrześniowym wydaniu SDW
weekend_2008.jpg

     W dniu 11.07.2008 rozpoczął się piąty z kolei weekend kulturystyczny, który stał się tradycyjną i cykliczną imprezą organizowaną każdego roku przez Henryka Hryszkiewicza. Tym razem weekend przedłużył się do czterech dni. Na imprezę zostali zaproszeni sportowcy, politycy, ludzie biznesu, jak również rodzice i opiekunowie młodzieży zrzeszonej w Sopockim Stowarzyszeniu Kulturystyki i Rekreacji prowadzonym od czterech lat przez Hryszkiewicza. Aktualnie klub posiada ponad 330 podopiecznych i liczba ta nieustannie się powiększa. Członków Stowarzyszenia łączy nie tylko miłość do sportu, ale również chęć wzajemnej pomocy, zwłaszcza członkom pochodzącym z rodzin rozbitych i uboższych społecznie. Hryszkiewicz, jako prezes stowarzyszenia i wychowawca swojej młodzieży, kultywuje sport już wśród najmłodszych mieszkańców Sopotu (najmłodszy członek SSKiR ma 7 lat). Umożliwia wspólne treningi pod okiem wyspecjalizowanej kadry, rozbudzając chęć do uprawiania licznych dyscyplin sportowych szeroko „reklamowanych” przez trenujących członków Stowarzyszenia. Narzuca w ten sposób dyscyplinę sportową oraz celowo odsuwa dzieci i młodzież od niebezpieczeństw czyhających na ulicy. Zawodnicy reprezentują miasto Sopot na zawodach ogólnopolskich, odnoszą liczne sukcesy w takich dyscyplinach sportowych jak: sporty siłowe, kulturystyka, judo, tenis stołowy, rugby, pływanie, kolarstwo i fitness (w 2007r. zdobyli oni 7 złotych medali, 3 srebrne i 4 brązowe).
 Stowarzyszenie działa przy pomocy finansowej ze strony Urzędu Miasta, prywatnych środków Hryszkiewicza oraz od pozyskanych sponsorów (m.in. All Nutrition, itd.).
Weekend sportowy jest jedną z imprez organizowanych przez Hryszkiewicza, umożliwiającą młodzieży spotkanie z gwiazdami sportu, połączoną z przekazaniem praktycznej i teoretycznej wiedzy sportowej młodym miłośnikom sportu.

Piątek
: powitanie gości ze świata kulturystyki oraz innych sportów z całej Polski. Hryszkiewicz jako przedstawiciel Rady Miasta Sopot oprowadził swoich gości po rodzinnym mieście. Wieczorem wszyscy goście mogli miło spędzać czas w restauracjach lub klubach muzycznych. Potem udali się do swoich prywatnych kwater na spoczynek, za który zapłacił organizator V-go Weekendu.

Sobota
: Spotkanie sportowców w Sopockim klubie sportowym Kolaseum oraz wspólny trening młodzieży z SSKiR wraz z najlepszymi polskimi zawodnikami fitness i kulturystyki. Celem spotkania było przedstawienie młodzieży znanych sportowców podczas treningu, a także omówienie możliwości sportowych, jakie można osiągnąć w wyniku systematycznej pracy.

W spotkaniu wzięli udział:
Dorota Galińska (Gdynia) - Mistrzyni Polski w fitness gimnastycznym,
Paulina Dębska (Gdańsk) - Mistrzyni Polski w skoku o tyczce,
Marzena Janzer (Gdynia) – medalistka w rzucie dyskiem,
Alina Petke (Gdańsk) - zawodniczka fitness,
Magdalena Paduch (Bydgoszcz) – instruktor fitness
Agnieszka Arciuch (Gdańsk) – instruktor lekkiej atletyki oraz sędzia,
Jan Łuka (Gdynia) – wielokrotny mistrz świata i polski w trójboju siłowym, instruktor, strongman,
Lech Bednarek – wicemistrz Polski w kulturystyce w latach 60
Tomasz Boborowski – Mistrz Polski w kulturystyce
Rafał Borysiuk – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w kulturystyce
Radosław Słodkiewicz – Mistrz Polski, Europy i V-ce mistrz Świata w kulturystyce.
Piotr Formella – strongman
Adam Rożyk – czołowy zawodnik Strongman
Ryszard Rećko – wielokrotny mistrz w podnoszeniu ciężarów oraz w kulturystyce.
Henryk Hryszkiewicz – organizator, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i świata w kulturystyce.
Sponsorzy:
firma All Nutrition, Bogdan Jancen, Anna Jancen, Piotr Jodełło
W sobotnim spotkaniu w klubie Kolaseum czynnie wzięła udział liczna rzesza młodzieży należącej do klubu SSKiR.
Po wspólnym treningu część gości została zaproszona na uroczysty obiad do domu Heńka.

Niedziela: grill dla gości ze świata biznesu i sportu na słynnej działce Hryszkiewicza
w Sopocie. Spotkanie to miało na celu zrelaksować gości po spotkaniach i wspólnych treningach, które obyły się w piątek i w sobotę. Ponadto spotkanie na grillu było bardzo dobrą okazją do wymiany doświadczeń sportowych, a także na wręczenie młodzieży szczególnie udzielającej się na rzecz SSKiR nagród w formie odżywek sportowych, ufundowanych przez firmę KAIZEN. Oficjalne wręczenie odżywek odbyło się za pośrednictwem Rafała Borysiuka, który swoje zwycięstwa na scenie kulturystycznej zawdzięcza w większości firmie KAIZEN. Hryszkiewicz udowodnił, że sportowcy mogą spotkać się na wspólnym urlopie odpoczywając, a nie tylko na scenie rywalizując ze sobą. Oprócz wymienionych powyżej gości, przybyła również Aleksandra Kobielak – mistrzyni Świata w fitness gimnastycznym oraz Wieczysław Augustyniak – przewodniczący rady miejskiej miasta Sopot. 60-piersi, 40-karkowki, 30-kilbasy,30udka z kury.

Poniedziałek: grill integracyjny dla rodziców i opiekunów młodzieży z SSKiR. Celem spotkania było uświadomienie rodzicom i opiekunom idei funkcjonowania Stowarzyszenia. Poprzez angażowanie dzieci i młodzieży w sprawy organizacyjne Klubu, wspólne treningi, narzucanie dyscypliny sportowej oraz indywidualne rozmowy, klub pełni rolę pedagogiczno-wychowawczą, celowo odsuwając dzieci i młodzież od niebezpieczeństw. Stowarzyszenie pomogło kilku członkom w pozbyciu się nałogów, agresji, nadpobudliwości, zaburzeń osobowości związanych z problemami rodzinnymi, jak i również umożliwiło integrację młodzieży podczas zajęć sportowych. Zapoczątkowało wiele przyjaźni i wzajemną pomoc (również szkolną) wśród dzieci i młodzieży. Wszystko to dzięki zaangażowaniu i aktywnej działalności członków SSKiR
Wychowanie od najmłodszych lat w dyscyplinie sportowej na pewno zaprocentuje
w przyszłości. Hryszkiewicz jest człowiekiem, którego fascynuje praca z ludźmi, potrafi dotrzeć do serc najmłodszych, dopingując ich do podejmowania wyzwań sportowych i życiowych. Heniek wyjaśnił, że trening to nie tylko wysiłek, to również wymagający styl życia, który pomaga odreagować stres i uwierzyć w siebie.

Szczególne Podziękowanie dla Państwa Kolasa za udostępnienie klubu sportowego Koloseum.

Opracował: Paweł Giłka
Foto: Paweł Giłka
SKLA

SIŁOWNIE

Vitaminshop

Andrzej Majchrzyk

SDW 1990079 razy