Paweł GiłkaFotografia Miesiąca
 
Rypin 2008
środa, 11 czerwiec 2008
Fitness Authority Grand Prix - Rypin KULTURYSYKA /galeria/
Artykuł ukazał się w lipcowym wydaniu SDW
Rypin2008.jpg

     W dniu 31 maja 2008, w Rypińskim Domu Kultury, rozegrane zostały zawody w kategorii kulturystyki mężczyzn i fitness sylwetkowym kobiet. Była to już trzecia edycja imprezy w Rypinie, tym razem pod nazwą "Fitness Authority Grand Prix". Zawody te zapoczątkowały cykl imprez, które kontynuowane będą na terenie całego kraju. Zawody zorganizowane zostały przez sekcję kulturystyki i sportów siłowych „Animal” z MOSIR Rypin, przy współpracy z PZKFiTS. Głównym sponsorem oraz współorganizatorem imprezy była firma Fitness Authority
     Tego roku frekwencja zawodników dopisała. Do startu przystąpiła czołówka polskiego fitness sylwetkowego oraz kulturystyki. Mieliśmy przyjemność podziwiać zawodniczki jak również zawodników prezentujących formę na bardzo wysokim poziomie przygotowania startowego.
     Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach, w fitness sylwetkowym kobiet oraz kulturystyce mężczyzn. Fitness sylwetkowe kobiet zdominowała Anna Szczotka, na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Krajkowska natomiast trecie przypadło Renacie Jabłońskiej. Wszystkie zawodniczki występujące w finale prezentowały doskonałe przygotowanie sceniczne, o kolejności miejsc decydowały dosłownie szczegóły zauważane przez sędziów powołanych z PZKFiTS. Podobnie w kulturystyce mężczyzn finałowa szóstka zawodników wywoływała gromkie brawa wśród publiczności. Pierwsze miejsce jednogłośnie sędziowie zadedykowali Robertowi Piotrkowiczowi, który jak zwykle dominował bardzo głęboka separacją umięśnienia. Drugie miejsce przypadło Markowi Olejniczakowi, któremu należy się uznanie za nieustanną poprawę formy startowej, oraz pozytywne usposobienie sceniczne. Trzecie miejsce wywalczył tegoroczny Mistrz Polski Tomasz Bobrowski spychając na czwartą pozycję bardzo dobrze przygotowanego Andrzeja Kołodziejczyka.
     Dodatkowo rozegrano eliminacje do Mistrzostw Europy w kulturystyce weteranów, które obyły się tydzień później. Na scenie w Rypinie stanęli miedzy innymi tegoroczni medaliści Mistrzostw Europy weteranów – Krzysztof Danielczyk – złoto oraz Robert Kiesz – brąz. Mieliśmy również przyjemność podziwiać Agatę Radziwoniuk, która tydzień później wywalczyła złoty medal na Mistrzostwach Europy w fitness sylwetkowym!
     Impreza uświetniona została przez artystyczny pokaz gimnastyczny w wykonaniu Doroty Galińskiej, tegorocznej Mistrzyni Polski w fitness gimnastycznym. Dodatkowo w czasie przerw mieliśmy okazję podziwiać wyjątkowo wszechstronne możliwości wokalne Jacka Dymka – zawodnika startującego niegdyś w zawodach strongman, który tym razem wcielił się w rolę Elvisa Presleya. Impreza ogólnie przebiegła w bardzo pozytywnym klimacie. Zawodnicy wzajemnie sobie pomagali nawet podczas nakładania brązera, wykorzystując ostatnio modny wałek malarski. Publiczność dopisała nagradzając wszystkie występy brawami. Wśród publiczności pojawiły się również gwiazdy polskiej kulturystyki – państwo Słodkiewicz oraz Arkadiusz Szyderski wraz ze swoją partnerką.

Opracował: Paweł Giłka

Foto: Paweł Giłka

SKLA

SIŁOWNIE

Vitaminshop

Andrzej Majchrzyk

SDW 1990184 razy