Paweł GiłkaFotografia Miesiąca
 
Żelistrzewo 2008
wtorek, 01 kwiecień 2008
IV Otwarte Zawody Kulturystyczne Ziemi Puckiej /galeria/
Artykuł ukazał się w majowym wydaniu SDW
zelistrzewo2008.jpg
   
     Podobnie jak w latach ubiegłych, w Żelistrzewie, rozegrane zostały pierwsze w sezonie 2008 oficjalne zmagania kulturystyczne. Od tego roku impreza funkcjonująca pod nazwą: Otwarte Zawody Kulturystyczne Ziemi Puckiej – Żelistrzewo została wpisana do kalendarza imprez PZKFiTS i cieszy się coraz większa popularnością.
     Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Ziemia Pucka” oddział w Leśniewie, przy współpracy z Urzędem Gminy w Pucku, Powiatowym Ośrodkiem Sportu Młodzieżowego w Pucku, Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki Gminy Puck, Starostwem Powiatowym w Pucku, Urzędem Miasta w Pucku. Zawody sponsorował Bank Spółdzielczy w Pucku oraz Firma Fitness Authority.
     Na scenę wyszło 26 zawodników i 7 zawodniczek. Uczestnicy przyjechali z terenu całej Polski, co świadczy o ciągle rosnącej popularności imprezy. Zawody rozegrano w siedmiu kategoriach: wszechwag, fitness sylwetkowe kobiet, wszechwag juniorów, 75 kg seniorów, 90 kg seniorów, ponad 90 kg seniorów i wszechwag weteranów oraz open mężczyzn. Poziom sportowy był bardzo wysoki. Wielu zawodników pomimo początku sezonu prezentowało bardzo dobrą formę startową.
     W pokazie kulturystyki kobiet wystąpiła Monika Kosiorowska początkująca zawodniczka reprezentująca klub NIKE Żagań. Natomiast najlepszym zawodnikiem zawodów został Dariusz Gibaszek występujący w barwach klubu Olimp Zabrze, który zdecydowanie wyróżniał się dobrą jakością umięśnienia. Na drugim miejscu uplasował się Robert Majewski z Legionowa reprezentujący Stowarzyszenie Ziemia Pucka, trzecie miejsce wywalczył Mateusz Janiszewski - junior z Legionowa, również reprezentujący Stowarzyszenie Ziemia Pucka. Czwarte miejsce w tej kategorii zajął niezrzeszony, bardzo dobrze zapowiadający się zawodnik Mateusz Baranowski, piąty był Dariusz Kierpacz występujący w barwach Stowarzyszenia Ziemia Pucka, a szóste miejsce zajął zwycięzca kategorii weteranów Jan Olejko.
     Zawody rozpoczęły się od rywalizacji w kategorii wszechwag fitness sylwetkowego kobiet. Do rywalizacji stanęło 6 dziewcząt, 5 z nich reprezentowało Sopockie Stowarzyszenie Kulturystyki i Rekreacji natomiast jedna zawodniczka wystąpiła w barwach klubu Lesio Łódź. Zwyciężyła Paulina Dębska z Sopockiego Stowarzyszenia Kulturystyki i Rekreacji druga była Agnieszka Janik z klubu Lesio Łódź zaś trzecie miejsce zajęła Magdalena Klocek również z Sopockiego Stowarzyszenia Kulturystyki i Rekreacji.
     Najliczniej obsadzoną kategorią była kategoria juniorów wszechwag, w której wystartowało 10 zawodników, a najlepsza „trójka” na podium reprezentowała Stowarzyszenie Ziemia Pucka. Pierwsze miejsce wywalczył Mateusz Janiszewski drugie przypadło Konradowi Balcerzak, trzecie zajął Maciej Sufa.
     W kategorii seniorów do 75 kg startowało 3 zawodników. Wszyscy zawodnicy reprezentowali Stowarzyszenie Ziemia Pucka. Kategorię tą wygrał Dariusz Kierpacz, drugi był Karol Cieślak, a trzeci Bartosz Adamiuk.
     W kategorii 90 kg seniorów wystąpiło 4 zawodników. Poziom przygotowania zawodników był wyjątkowo wyrównany i na bardzo wysokim poziomie startowym. W tej kategorii zwyciężył Robert Majewski z Legionowa reprezentujący Stowarzyszenie Ziemia Pucka. Drugie miejsce zajął Rafał Filipczuk z klubu Efekt Toruń, trzeci był Marek Grabarczyk występujący w barwach klubu Spartakus Wałbrzych.
     W kategorii ponad 90 kg wystąpiło 3 zawodników. Najlepszym i niepokonanym okazał się Dariusz Gibaszek reprezentujący Olimp Zabrze, drugi był Paweł Kacprzyński zawodnik reprezentujący klub CK Classic Ostrołęka, który zaprezentował wyjątkowo ciekawy układ podczas pozowania dowolnego, a na trzecim miejscu uplasował się Bogusław Borkowski Aplauz Warszawa.
     Na koniec rozegrana została kategoria wszechwag weteranów, w której wystąpiło trzech zawodników. Zwycięzcą okazał się 59 letni Jan Olejko reprezentujący klub Olimp Zabrze, drugi był Ryszard Rećko z Rumi z klubu Flota Gdynia natomiast trzecie miejsce przypadło Edmundowi Lechowiczowi, który reprezentował UKS NIKE Żagań.
     Publiczność tego roku dopisała. Zawody oglądało około 250 kibiców. Wśród gości można było dostrzec Mistrzynię Świata w kulturystyce kobiet Agnieszkę Ryk, a także zwycięzcę ubiegłorocznych zawodów - Tomka Pabiniaka, obecnie promującego odżywkową firmę BSN, która ufundowała nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii open.

     Panel sędziowski wyznaczony został przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego:
Sędzia główny – Leszek Michalski z Torunia
Sędzia sekretarz – Arkadiusz Kempiński z Torunia
Sędziowie punktowi – Katarzyna Mattela z Torunia, Anna Truchlewska z Gdańska, Janusz Stryjewski z Elblaga, Janusz Budzini z Torunia, Krzysztof Czarnecki z Kobylnicy Śląskiej, Grzegorz Zieliński z Gdańska i Piotr Potrykus z Pucka.

Opracowali: 
Piotr Potrykus & Paweł Giłka

Zobacz tez wyniki: KOMUNIKAT KOŃCOWY

Żelistrzewo 30.03.2008

SKLA

SIŁOWNIE

Vitaminshop

Andrzej Majchrzyk

SDW 1990196 razy