Paweł GiłkaFotografia Miesiąca
 
REACTOR - opis wykonywania martwego ciągu
wtorek, 08 styczeń 2008
Wszechstronne możliwości wykonania m. ciągu przy użyciu maszyny hydraulicznej REACTOR.
     Zaletą i jednocześnie przewagą REACTORA nad tradycyjnymi przyrządami treningowymi podczas wykonywania martwego ciągu, jest jego konstrukcja umożliwiająca szybkie i całkowicie bezpieczne  wprowadzenie modyfikacji do podstawowego ćwiczenia. Każdy doświadczony sportowiec wie, że wprowadzanie zmian jest wyjątkowo istotne dla ciągłego postępu w rozwoju umięśnienia.

     REACTOR umożliwia podczas wykonywania ciągów na dowolne ustawienia stóp względem punktu, w którym maszyna stawia opór.
Stopy można ustawić względem pionowej  płaszczyzny   przechodzącej
  06_1.jpg 
przez miejsce uchwytu-przed lub za nią lub też w samej płaszczyźnie. Pozwala to wywołać nacisk na różne grupy mięśniowe zaangażowane podczas wykonywania ćwiczenia. Efekt ten uzyskujemy dzięki ergonomicznej konstrukcji ramienia REACTORA wyposażonego w rękojeści pozwalające zastosować uchwyt klasyczny (współosiowy), uchwyt naprzemienny (stosowany podczas ciągów) a nawet uchwyt równoległy (jak na fotogr. powyżej). Dowolność ta minimalizuje również niebezpieczne naciski wywoływane na kręgosłup przy tradycyjnych ciągach. Podczas wykonywania ciągów z wykorzystaniem sztangi, gryf wymusza określoną pozycję ciała w czasie ćwiczenia, co często przy niedoskonałej technice powoduje powstawanie kontuzji.

Dzięki zastosowaniu blokad hydraulicznych oraz pionierskich rozwiązań technicznych, REACTOR pozwala wykonywać ciągi z dowolnej wysokości początkowej. Regulacja jest wyjątkowo prosta i zajmuje bardzo mało czasu, w przeciwieństwie do układania sztangi na podestach itp.

Podobnie nieograniczona zmiana stawianego oporu przez REACTOR nie jest czasochłonna. W przypadku treningu przy użyciu tradycyjnej sztangi regulacja obciążenia odbywa się przez energochłonne zakładanie bądź zdejmowanie krążków.


ZALETY:
- ergonomia oraz dowolność zastosowania uchwytów,
- szybkość sterowania obciążeniem bez ograniczeń,
- łatwość sterowania zakresem ruchu,
- bezpieczeństwo.

Opracował: Paweł Giłka

SKLA

SIŁOWNIE

Vitaminshop

Andrzej Majchrzyk

SDW 1990126 razy