Paweł GiłkaFotografia Miesiąca
 
Puchar Polski w Kulturystyce 2007
poniedziałek, 31 grudzień 2007
Zapraszam do obszernej relacji z imprezy /galeria/
Relacja z Pucharu Polski w Kulturystyce oraz z Mistrzostw Polski Juniorów 
i Weteranów w Kulturystyce i Fitness.

Puchar2007.jpg

 Na fotografii "pierwsza piątka" finalistów pucharu Polski w Kulturystyce, które odbyły się w Zabrzu 11.11.2007

1. Robert Piotrkowicz
2. Bogdan Szczotka
3. Arek Szyderski
4. Kuba Potocki
5. Bartek Guran
6. Na scenie w tle spaceruje Wiesiek Kruk, który nie załapał się na fotkę.

ściągnij plik: komunikat końcowy Pucharu Polski w Kulturystyce
ściągnij plik: komunikat końcowy MP Juniorów i Weteranów

     Tegoroczny Puchar Polski dostarczył nie lada emocji zgromadzonej publiczności w hali sportowej w Zabrzu. Zawodnicy przygotowani byli doskonale. W fitness sylwetkowym kobiet zwyciężyła Patrycja Kozyra wygrywając niewielką przewagą punktów z wyjątkowo dobrze przygotowaną Magdaleną Krajkowską, która zrobiła niebywały postęp od ostatniego startu w kwietniu tego roku. Fitness gimnastyczne obsadzone zaledwie 3 zawodniczkami zwyciężyła Anna Guzik. Kulturystyka kobiet nie odbyła się z braku chętnych… Wśród mężczyzn, szczególne gratulacje należą się Arkadiuszowi Szyderskiemu, który zaprezentował naprawdę formę życia i „przez pomyłkę” zajął dopiero 3 miejsce w rozgrywkach pucharowych. Szalony postęp zrobił również Bartosz Guran, który wszedł do finału walcząc z doskonałymi zawodnikami jak: Robert Piotrkowicz, Bogdan Szczotka, Arkadiusz Szyderski i Kuba Potocki.
     Poziom wzrasta z roku na rok, jednak publiczność dopisuje coraz słabiej, co się dało wyraźnie odczuć podczas całej imprezy. Powód jest bardzo prosty – promowanie kulturystyki w Polsce jest aktualnie na bardzo niskim poziomie, natomiast od zawodników wymaga się coraz więcej. Olbrzymie nakłady finansowe pochłaniane są przez zawodników startujących w tego typu turniejach, gdzie najczęściej otrzymują nagrodę stanowiącą najwyżej 5% wkładu przeznaczonego na przygotowania lub medal, dyplom i uścisk dłoni. Ponadto starty w imprezach organizowanych przez PZKFiTS związane są z coraz większymi dodatkowymi opłatami uiszczanymi przez kluby i samych zawodników. Wiec skąd się biorą zawodnicy? W obecnie panującej sytuacji grono ich również się zawęża. Pozostali jedynie debiutanci, którzy chcą choć raz spróbować, nieliczna elita gwiazd sponsorowanych przez firmy produkujące odżywki, oraz ci, którzy startowali i będą startować dla swojej przyjemności.
     Do tej ostatniej grupy zaliczyć należy z pewnością zawodników klasy „masters”, czyli tych, którzy zaprezentowali doskonałą formę na mistrzostwach Polski Weteranów. W turnieju weteranów do 49lat doskonałą formę zaprezentowali: Wiesław Kruk oraz Henryk Hryszkiewicz - który po raz pierwszy wystąpił w tej kategorii wiekowej, jednocześnie zaskakując wszystkich chyba swoją życiową formą. W kategorii do 80kg do 59lat wyjątkowo dobre przygotowanie techniczne zaprezentował Jan Olejko. W kategorii pow. 80kg do 59lat w walce o złoto stanęli Stanisław Sobczyk oraz Grzegorz Zieliński. Zwyciężył o 7kg cięższy Sobczyk, który prezentował bardzo gęste umięśnienie o dobrej separacji.
     Fitness sylwetkowe juniorek, skąpo obsadzone, zwyciężyła Natalia Gacka, przedstawiając znakomite przygotowanie. W fitness gimnastycznym juniorek niepokonana była Natalia Święc, która zaprezentowała wyjątkowo ciekawy układ gimnastyczny oparty na doskonałej choreografii. Kulturystyka juniorów nie zdominowała zawodów, jednak na wyróżnienie zasługuje Dominik Brzuszkiewicz, który udowodnił wszystkim na czym polega bardzo dobre przygotowanie, które prawdopodobnie pozwoliłoby mu w przyszłości wygrywać również w kulturystyce klasycznej seniorów, przy niewielkiej redukcji wagi ciała.


Opracował: Paweł Giłka
SKLA

SIŁOWNIE

Vitaminshop

Andrzej Majchrzyk

SDW 1990131 razy