Paweł GiłkaFotografia Miesiąca
 
Spotkanie dla wiedzy
sobota, 06 październik 2007
Weekend kulturystyczny u Andrzeja Majchrzyka  /galeria/
Artykuł ukazał się w listopadowym wydaniu SDW
 ekipa.jpg

     We wrześniu, w Tczewie, Andrzej Majchrzyk - Wicemistrz Polski w kulturystyce zorganizował spotkanie, w którym udział wzięli utytułowani polscy kulturyści: Mistrz Świata - Mariusz Strzeliński, oraz Mistrzowie Polski: Grzegorz Zieliński, Marek Kosior, Wojciech Nadolski oraz Paweł Giłka. Grono zawodników szybko zostało poszerzone przez osoby mieszkające w okolicy oraz uprawiające sport. Każdy mógł uczestniczyć w rozmowie, zwiększając swoją wiedzę. Wszyscy zawodnicy przybyli bezinteresownie, wymieniali się poglądami oraz chętnie zdradzali tajniki swoich sukcesów. Miejmy nadzieję, że to oznaka przełomu w tym stosunkowo hermetycznym sporcie. Chwała ludziom takim jak Andrzej, który jest jednocześnie czynnym kulturystą i działaczem w tej dziedzinie.
     Celem spotkania była promocja kulturystyki często, szczególnie wśród ludzi, którzy bardzo stereotypowo postrzegają nasz sport.
Tutaj można było się dowiedzieć czegoś więcej. Zawodnicy chętnie opowiadali, jak można osiągnąć sukces w sporcie, jak również wykorzystać sport i zdrowe odżywianie w życiu codziennym. Jak wiadomo kulturystyka to nie tylko „pakowanie” na siłowni – to przede wszystkim usystematyzowany styl życia wymagający od zawodnika dużej wiedzy na temat odżywiania, treningu, fizjologii itp. Wymaga dużo wyrzeczeń oraz ciągłego pogłębiania wiedzy. A to właśnie umożliwiają takie spotkania.
Okazuje się, że wiedzę tę można połączyć, a nawet korzystać z niej w życiu codziennym, czego przykładem są sami zawodnicy.
     Punktem kluczowym spotkania było otwarcie sklepu z odżywkami BODYMAX w Tczewskim Manhattanie przy ul. Żwirki 44 na hali nr 1 (box nr 13). Właścicielem tego sklepu jest właśnie Andrzej Majchrzyk.
Następnie uczestnicy przenieśli się do studia kulturystycznego XXL w Tczewie przy ul Okrzei 2, gdzie ożywiły się tematy związane z metodyką treningową przy użyciu sprzętu specjalistycznego. W miejscach tych można codziennie spotkać Andrzeja Majchrzykam entuzjastę kulturystyki, który bezinteresownie służy pomocą i zachęca do czynnego trybu życia. Andrzej nawołuje młodzież do sportu, który uczy wytrwałości oraz samodyscypliny.
     Działalność Andrzeja Majchrzyka nie kończy się na prowadzeniu klubu kulturystycznego oraz sklepu z odżywkami. W przyszłym roku planuje on zorganizować w Tczewie pierwsze otwarte ogólnopolskie zawody kulturystyczne. Kolejna impreza stanowiąca przedbiegi przed zawodami o Mistrzostwo Polski. Być może w przyszłości zostanie wpisana do kalendarza corocznych zawodów kulturystycznych, wzbogacających repertuar tego typu atrakcji sportowych w okręgu pomorskim.

Relacja: Paweł Giłka
Fot: Agnieszka Krzykowska & Paweł Giłka
SKLA

SIŁOWNIE

Vitaminshop

Andrzej Majchrzyk

SDW 1990074 razy