Paweł GiłkaFotografia Miesiąca
 
Słupsk 2007
piątek, 11 maj 2007
XXI Ogólnopolskie Zawody Kulturystyczne /galeria/

 Slupsk2007.jpg

     W Słupsku, w dniu 15.04.2007 odbyła się kolejna impreza sportowa z wyjątkowo dużymi tradycjami, przyciągająca co roku wielu kulturystów reprezentujących wysoki poziom startowy. Można śmiało powiedzieć, że jest to turniej dorównujący Mistrzostwom Polski, które zwykle odbywają się kilkanaście dni później.
     Tego roku, podobnie jak w latach ubiegłych, w zawodach wzięło udział wielu aktualnych mistrzów Polski a nawet Świata. Mieliśmy okazję oglądać mistrza Świata Roberta Piotrkowicza, który jak na mistrza przystało, zwyciężył zawody w kategorii open. Robert docelowo przygotowywał się na Mistrzostwa Europy, pomimo tego już na tych zawodach zaprezentował wyjątkowo dobrą formę startową. Zwycięzca ubiegłorocznych zawodów Marek Olejniczak, musiał oddać tytuł Robertowi Piotrkowiczowi, choć walka o pierwsze miejsce była zażarta. Aktualny mistrz Polski w kulturystyce klasycznej Wojciech Nadolski z klubu Portowiec – Gdańsk, jak nigdy dotąd zaprezentował się w doskonałej formie startowej, zdobywając pierwsze miejsca w kulturystyce klasycznej oraz w kulturystyce seniorów do 80 kg. Podobnie w kategorii do 90kg bezkonkurencyjny okazał się być aktualny mistrz Polski Jarosław Makowiecki, który zepchnął na drugą lokatę ubiegłorocznego wicemistrza Polski Andrzeja Majchrzyka. Kulturystyka kobiet staje się coraz mniej popularna, co dało się już odczuć podczas tegorocznych debiutów. Tym razem na scenie wystąpiła solo wyjątkowo utytułowana zawodniczka Patrycja Kozyra prezentując się w kulturystycznym układzie dowolnym.
     Nagrody wręczane były przez gościa specjalnego – Aleksandrę Kobielak. Impreza prowadzona była przez mistrza Świata oraz mistrza Europy w wyciskaniu sztangi leżąc Eligiusza Grotha, który w dogrywce (nie ocenianej przez sędziów) wprowadził możliwość oceny zawodników przez publiczność oklaskami, co wyjątkowo urozmaiciło atmosferę zawodów.

                         Wyniki:
Juniorzy do 75 kg
1. Chłusewicz Wojciech
2. Mikietiński Adrian
3. Pałasz Piotr

Juniorzy powyżej 75 kg
1. Futro Grzegorz
2. Franke Jacek
3. Dekański Konrad

Open Juniorów
1. Futro Grzegorz
2. Chłusewicz Wojciech

Kulturystyka Klasyczna Open   
1. Nadolski Wojciech
2. Marusik Mariusz
3. Krajewski Michał

Seniorzy do 70 kg
1. Marusik Mariusz
2. Kosior Marek
3. Chłusewicz Wojciech
 
Seniorzy do 80 kg
1. Nadolski Wojciech
2. Futro Grzegorz
3. Mikietiński Adrian

Seniorzy do 90 kg
1. Makowiecki Jarosław
2. Majchrzyk Andrzej
3. Grabarczyk Marek

Seniorzy powyżej 90 kg
1. Piotrkowicz Robert
2. Olejniczak Marek
3. Guran Bartosz

Seniorzy Open
1. Piotrkowicz Robert
2. Makowiecki Jarosław
3. Nadolski Wojciech
4. Marusik Mariusz

Kozyra Patrycja - Pokaz


Opracował: Paweł Giłka
Fot.: Paweł Giłka

SKLA

SIŁOWNIE

Vitaminshop

Andrzej Majchrzyk

SDW 1990158 razy