Paweł GiłkaFotografia Miesiąca
 
Żelistrzewo 2007
poniedziałek, 19 marzec 2007
III Otwarte Zawody Kulturystyczne Ziemi Puckiej /galeria/

 Zajko&Pabiniak.jpg

     W dniu 18 marca 2007 roku w Żelistrzewie odbyły się III Otwarte Zawody Kulturystyczne Ziemi Puckiej. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Ziemia Pucka” oddział w Leśniewie, przy współpracy z Urzędem Gminy w Pucku, Powiatowym Ośrodkiem Sportu Młodzieżowego w Pucku, Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki Gminy Puck, Starostwem Powiatowym w Pucku, Urzędem Miasta w Pucku, Urzędem Gminy Kosakowo.
     W zawodach wzięło udział 29 zawodników i jedna zawodniczka. Zawodnicy przyjechali z Wałbrzycha, Sopotu, Łodzi, Włocławka, Gdańska, Rumi, Bydgoszczy i Leśniewa. Zawody rozegrano w siedmiu kategoriach: open kobiet, open junior, 75 kg senior, 90 kg seniorów, ponad 90 kg seniorów i open wszechwag mężczyzn.
     Poziom sportowy był bardzo wysoki. Wielu zawodników pomimo początku sezonu prezentowało bardzo wysoką formę startową. W kategorii kobiet wystąpiła tylko jedna zawodniczka Patrycja Kozyra reprezentująca klub PACO Lublin, ubiegłoroczna srebrna medalistka Mistrzostw Europy w fitness sylwetkowym. Najlepszym zawodnikiem w kategorii open wszechwag mężczyzn okazał się Tomasz Pabiniak reprezentujący klub LESIO Łódz, który wyróżniał się pięknymi proporcjami sylwetki i dobrą jakością umięśnienia. Na drugim miejscu uplasował się Lech Zajko EFEKT Toruń, trzeci był Marek Kosior reprezentujący Sopockie Stowarzyszenie Kulturystyki i Rekreacji. Czwarte miejsce w tej kategorii zajął Konrad Dekański junior reprezentujący Sopockie Stowarzyszenie Kulturystyki i Rekreacji natomiast na piątej pozycji uplasował się był Ryszard Rećko występujący w barwach klubu FORMA Włocławek.
     W kategorii juniorów startowało 9 zawodników, najlepszym okazał się Konrad Dekański reprezentujący Sopockie Stowarzyszenie Kulturystyki i Rekreacji, drugi był Jacek Franke SANDOW Legionowo i trzeci Dominik Dawidowski reprezentujący Stowarzyszenie Ziemia Pucka oddział Leśniewo. W kategorii seniorów do 75 kg startowało 4 zawodników. Kategorię tą wygrał Marek Kosior reprezentujący Sopockie Stowarzyszenie Kulturystyki i Rekreacji, drugi był Karol Cieślak Stowarzyszenie Ziemia Pucka oddział Leśniewo, trzeci Przemysław Klaman z Sopockiego Stowarzyszenia Kulturystyki i Rekreacji.
     W kategorii 90kg seniorów wystąpiło 7 zawodników. Zdecydowanie zwyciężył Tomasz Pabiniak reprezentujący klub LESIO Łódz, który wyróżniał się wysoką formą startową. Drugie miejsce zajął Cezary Mętrkiewicz z klubu SANDOW Legionowo, trzeci był Paweł Siedlecki również LESIO Łódz. W kategorii powyżej 90 kg wystąpiło 6 zawodników. Najlepszym okazał się Lech Zajko reprezentujący EFEKT Toruń, drugi był Marek Kocik zawodnik reprezentujący klub SANDOW Legionowo, a na trzecim miejscu uplasował się Bartosz Guran SPARTAKUS Wałbrzych. Na koniec rozegrana została kategoria open masters, w której wystąpiło trzech zawodników. Zwycięzcą okazał się 56-letni Ryszard Recko z Rumi reprezentujący klub FORMA Włocławek, drugi był Edmund Lechowicz reprezentujący UKS NIKE Żagań i trzeci był Jarosław Wiatr BODY LINE Łódz.

                               Wyniki:
Kulturystyka kobiet:
1. Patrycja Kozyra

Kulturystyka – juniorzy (OPEN):  
1. Konrad Dekarski
2. Jacek Franke
3. Dominik Dawidowski

Kategoria do 75 kg seniorzy
1. Marek Kosior
2. Karol Cieślak
3. Przemysław Klaman

Kategoria do 90 kg seniorzy
1. Tomasz Pabiniak
2. Cezary Mętrkiewicz
3. Paweł Siedlecki
Kategoria powyżej 90 kg seniorzy
1. Lech Zajko
2. Marek Kocik
3. Bartosz Guran

Kategoria Masters (OPEN)
1. Ryszard Rećko
2. Edmund Lechowicz
3. Jarosław Wiatr

Kategoria OPEN wszechwag:
1. Tomasz Pabiniak
2. Lech Zajko
3. Marek Kosior
4. Konrad Dekarski
5. Ryszard Rećko


 

Panel sędziowski wyznaczony został przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego:
Sędzia główny – Leszek Michalski z Torunia
Sędzia sekretarz – Jan Lewandowski z Torunia
Sędziowie punktowi – Arek Kempiński z Torunia, Katarzyna Mattela z Torunia, Anna Truchlewska z Gdańska, Michał Hoffa z Bydgoszczy, Henryk Hryszkiewicz z Sopotu, Monika Lechowicz z Żagania i Piotr Potrykus z Pucka.

Opracował:
Piotr Potrykus & Paweł Giłka
Fot.: Paweł Giłka
Vitaminshop

SDW

SIŁOWNIE

SKLA

Andrzej Majchrzyk 1979756 razy